| beyonce99 a întrebat:

Ce meserii exista cu salariu de minim 1000 de euro?

10 răspunsuri:
| FlorenceVi a răspuns:

Pai...salariul il ai si-n functie de "gradul" pe care-l ai in domeniu. In Romania nu cred ca sunt multe meserii in care subalternii sa aiba leafa mai mare de 1000-2000 de lei.

| andreeamihele a răspuns (pentru FlorenceVi):

Ba da sunt, de exemplu din cate stiu soferii de camion pot avea un salar de peste 3000 de lei si asta fara sa aiba liceu.

| FlorenceVi a răspuns (pentru andreeamihele):

Si-acum ce faci, te contrazici? Mai devreme ai zis: "In Romania nu prea ai sanse sa gasesti un asa salar. In strainatate sunt o multime."

| andreeamihele a răspuns (pentru FlorenceVi):

Of! Eu am spus ca de 1000 de euro nu prea sunt sanse. In orice caz, imi cer scuze.

| AlinnJe a răspuns:

Doctor in afara Romaniei!

| Krokodil a răspuns:

In IT.

| andreeamihele a răspuns:

In Romania nu prea ai sanse sa gasesti un asa salar. In strainatate sunt o multime.

| iasicumpara a răspuns:

Manager Companie Multinationala, Web Developer, Manager Proiect Consultanta Financiar Contabila, Senior Account Manager (Advertising)

| raluk27 a răspuns (pentru iasicumpara):

N-am inteles-o pe ultima (Senior Account Manager-Advertising). In concret, mai pe romaneste, cum se cheama ala, ce studii are si ce face? In lumea mea, exista profesii concrete: doctor, inginer, avocat, profesor, popa etchappy

| alepunky a răspuns:

Iti spun in Romania din propria experienta: doctor chirurgie -cardiovasculara, it-poti lucra si acasa, avocat-daca esti unul bun intr-un oras mare si footbalist-sa stii ca chiar se castiga bine in acest sport daca esti bunwinking daca ma poti ajuta cu o funda este bine, doar daca ti-a placut raspunsul meu si succes mult