| medeelyna a întrebat:

ce pasi trebuie sa urmez pentru a ma face psiholog? ce trebuie sa invat, ce examene ce profile sunt? va rog sa fie detaliat.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Termini liceul si urmezi facultatea de psihologie. Specializarile le afli pe parcurs.Nu sunt aceleasi in fiecare an.

| RAY a răspuns:

Multe si eu as vrea esti pasionata de pshiologie daca nu te dedici e greu profa mea de pshiologie mereu imi spune sa dau la un curs pai facultate si multa invatatura

| elena999 a răspuns:

Faci facultatea de psihologie.La liceu ai putea sa mergi la stiinte sociale, un profil ce se axeaza pe gandirea omului si chestii de genul asta.