| lilianath a întrebat:

Bună!
Ce posturi mai exista în jandarmerie? Cele care nu implica misiuni ( si de ar fi nu ma deranjează), dacă e posibil sa fie ceva de birou, întreb pentru a-mi face o părere mai definita și ma gândesc dacă este o meserie pro sau contra pentru mine.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Iti amintesc ca trăim in Romania iar posturile " caldute " de la STAT adica office *( administrativ ) se ocupă in 2 moduri 1. Bănuți 2. Un telefon pe " firul ROSU" DE la o rudă cu " cojones " bine înfiptă politic ( ministru, senator, deputat, hai si un " amărât " de primar ) BAFTA!
P.S Inclusiv cele prin " concurs " cu subiectele primite cu 72 ore inainte pe mail sau Watsappp