Întrebare recomandată | Damenyk a întrebat:

Buna,cine stie ce facultate trebuie sa urmezi ca sa lucrezi ca wedding planner(organizator de nunti?)

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pentru organizator de nunti nu exista o facultate anume, poti face asta si fara nicio facultatea sau cu orice facultate vrei tu sa faci, important este sa gasesti pe cineva sa te angajeze, ca asta e problema de fapt. Ar putea ajuta insa daca ai face "Comunicare si relatii publice", unde o sa afli niste notiuni teoretice generale despre ce inseamna "un eveniment" si niste pasi comuni in organizarea oricarui eveniment, partea concreta despre nunti sau alt tip de eveniment il afli direct cand incepi sa lucrezi in domeniu.

| Damenyk explică (pentru mixxjim):

Multumesc,asta vroiam sa aflu

| taviyamato2 a răspuns:

O facultate de turism e ok.sau de management, cel mai important e sa ai experienta in organizarea evenimentelor, implicate in proiecte de voluntariat gen Google Map Maker... etc

| Dany3103 a răspuns:

Nu cred ca exista facultate pentru asa ceva thinking doar... FEAA adica Facultatea de Economie si Administrare a Afacerilor.