| SetYourselfFree a întrebat:

Buna.De foarte mult timp imi caut vocatia dar inca nu m-am putut hotari ce anume sa fac pentru a ma simti implinita sufleteste.Nu vreau sa stau 8 ore intr-un birou, printre acte.Asta nu ma implineste sufleteste.Ma gandeam la profesia de psihopedagog(aceea de a ajuta persoane cu dizabilitati)Cred ca asta e mai aproape de inima mea.Dar inca nu sunt sigura.Ce parere aveti despre ideea mea sau as aveti alte idei?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ești într-un paradox înseamnă.

Dacă eu îți zic că ar fi ok să te faci preot ce zici?

Puneți ordine în gânduri, stai câteva ore cu o foaie în față și scrieți tot ce ai vrea să faci cu adevărat. Apoi începi cu cele mai importante, spre cele mai neimportante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa.i un test de cariera

| UnDiavol a răspuns:

Buna seară eu cred ca trebuie să-ți Asculți cu Adevărată inima ce spune fa ce te face împlinita cu Adevărată pe tine fa ce te face fericita cu Adevărată pe tine fa ce-ți dorești cu Adevărată din inima ta și sufletul tău exact cum spui și tu SetYourselfFree succes fa ce vrei cu Adevărată de la viața ta

| unreadfire a răspuns:

As spune ca un sfat ca ai putea încerca sa voluntariezi, și sa vorbești cu persoane care lucrează in aceasta profesie ca sa îți dai seama dacă vrei cu adevărat sa lucrezi in acest domeniu sau sa cauți altceva happy