| Nico_6399 a întrebat:

Buna dragilor! Pt cei/cele din Buc.va rog am nevoie de o inf clara si sincera.Nu sunt din buc.si de asta va cer ajutorul. Vreau sa ma inscriu la un curs de make up la Buc. ca numai acolo se dau diplome emise de Ministerul Muncii, la noi in nici un caz.As fi vrut sa ma inscriu la Christine Valmy, dar parerile sunt impartite pe forumuri, mai mult pareri proaste decat bune.Plus ca nu ma incanta ideea de a-mi cumpara sg pensulele si ca nu dau de acolo, produsele sunt de la flormar si seventeen La noi se fac cursuri numai cu prod profi, numai ca se da doar diploma de participare.Am mai auzit ca la Valmy nu se inv.mai nimic si eu vreau sa profesez in viit.Ce scoala de make up este buna in Buc? Care sa inv ceva si sa dea si diploma acreditata? Mentionez ca nu vreau sa dau nici 1000 euro pentru o luna de curs.Ce poti inv intr-o luna de zile? Mai ales ca am de gand sa profesez in domeniu va mai trebui sa fac cursuri si iar cursuri ca asa e in domeniul asta.Am mai cautat pe google si am gasit cursuri autorizate de minister-Ilbah, scoalademakeup.ro-melkior si beauty-color.ro Am mai auzit de Kruger Cotimanis show, Fancy cosmetics makeup academy, dar habar nu am la care sa ma inscriu, nu stiu care e mai buna.Dau funda categoric!

2 răspunsuri:
| alina_8632 a răspuns:

Buna! da de ce nu te inscri la ladydyvine?

| Nico_6399 explică (pentru alina_8632):

Buna! Pentru ca n-am auzit de aceasta scoala.E cunoscuta? E no name? Ce sti de scoala asta? A facut o prietena cursuri acolo sau tu? De asta intreb in stanga si in dreapta pentru a merge la o scoala buna.Ce am mai vaz si auzit e f scump, peste 1000 euro.Nici chiar asa n-as da.Ms,zi faina!