| dyddyyyx18 a întrebat:

Este cineva la specializarea "relatii internationale"!? Pe ce se materii se pune accent!? thinking Vreau si eu mai multe detalii, please.batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Depinde,Eu am facut Drept Civil,Drept Constitutional,Micro si Macro Economie,Matematica,informatica, Engleza, sunt multe si toate sunt importante pentru specialitatea asta.In principiu eu m-am axat foarte mult pe Economie si Drept.Dar depinde de profesori, facultate, etc.

| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Eu sunt la istorie, anul 3.si specializarea relatii internationale face parte din aceeasi facultate adica de istorie si geografie.se pune accent pe istorie mai mult.sunt unele cursuri care se fac impreuna cu specializarea istorie si muzeologie. uite cateva cursuri pe care ai sa le faci in anul 1:Civilizaţie europeană medievala; Istoria relaţiilor internaţionale; Instituţii europene; Sociologie politică; Teoria relaţiilor internationale si Lb engleza sau franceza la alegere. Daca vrei iti pot da orarul cam cu ce se face in fiecare an.