| Aurelian12345 a întrebat:

eu as vrea sa fac facultatea de educatie fizica si sport si vreau sa stiu ce pot ajunge dupa ce o termin? As vrea sa stiu daca pot ajunge sportiv de performanta (sunt bun la atletism dar nu am facut de performanta pana acum). Sper ca ma lamuriti si pe mine
Dau funda la cine ma ajuta happy

2 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Mai mult ca sigur nu ai nici cea mai mica sansa sa devii atlet doar daca faci facultatea. Poti sa devii profesor de sport.Ca sa ajungi atlet(adica orice sportiv) trebuie sa te remarce un club de profil

| Uvuvwevwevwe a răspuns:

Buna! sa stii ca ai toate sansele sa devi sportiv de performanta deoarece un om ambitios care se tine de treaba are toate sansele sa devina sau sa faca tot ce isi propune el.
exemplu: eu am 12 ani o sa crezi ca sunt mic la varsta dar sunt mare la vointa din clasa 1-a mi-am dorit cu ardoare sa joc la o echipa de fotbal iar acum urmez cursurile liceului sportiv iar cu ajutorul lui Dumnezeu am reusitsa intru ca mijlocas in echipa de fotbal A.S Speranta. Deci daca vei lucra si te vei tine de treaba nu are cum sa nu ajungi atlet de performantawinking
Succes!
daca ai messenger baga-ti adresa mea de mess ydrahfeej@yahoo.com