| cosmin986522 a întrebat:

Dupa ce termin liceul vreau sa dau la facultatea de sport si imi place mult atletismul si fotbalul... pot sa ajung sportiv de performanta sau o sa fie prea tarziu atunci?sad

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pai pe langa orele de atletism pe care le vei face la facultate te poti inscrie in paralel de pe acum la un club de atletism. daca nu va ramane sa faci performanta dupa.bafta

| CrazyTeenager a răspuns:

Ar trebui sa te inscrii de pe acum la un liceu cu program sportiv, si pe urma sa iti continui studiile la o facultate cu profil sportiv.
In functie de cat de pasionat esti cred ca poti ajunge sportv de performanta, nu iti stiu performantele sportive asa ca nu iti pot da un raspuns clar.

| JesterRO a răspuns:

Performanta in sport nu e influientata in vreun fel de facultatea pe care o urmezi sau liceul pe care-l urmezi. Poate facultatea sa aiba o legatura pentru ca te documentezi despre ce sa faci si sa nu faci in perioada in care practici sport. Dar pentru asta exista antenori buni. In Romania n-ai sa gasesti multi, dar asta nu te poate impiedica in a face ceva ce vrei.
Si eu am facut atletism multi ani cat sa-mi dau seama de asta, asa ca stiu ce spun.
Apuca-te cat poti de devreme, si de maine daca ai chef, apoi vezi care-i competitiahappy fa-o de placere.