| 14crisu16 a întrebat:

Buna imi poate scune si mie cineva ce poti sa iesi dupa terminarea liceului tehnologic profil agricultura? la ce se da bacul si cu ce diplome iesi dupa terminarea liceului? ti se da diploma doar de terminare 12 clase sau si cu o anume specializare?

1 răspuns:
| hendra a răspuns:

Buna.La profilul mentionat de tine se da bac la romana, matematica si la alegere dintre fizica, chimie, biologie.Bineinteles ca la terminare o sa ti se dea diplome si pentru specializarea pe care o urmezi.