| 123jojo123 a întrebat:

As vrea sa intru la liceul militar(p.s. sunt fata).Cu ce medie de admitre pot intra? Care sunt avantajele? Ce probe se dau? Dupa terminarea liceului pe diploma de ebsolvire a 12 clase ce va scrie., ma refer la specializare? Ce pot deveni daca ma duc la liceul militar?
URGENT:dau funda! >.

1 răspuns:
| Daniellllll1 a răspuns:

Depinde de la an,la an,nu se poate spune o medie exacta,dar in orice caz trebuie sa fi pusa la punct cu matematica, fizica, chimia, romana (cam astea cred ca sunt), oricum iti trebuie o medie mare... pentru ca dupa ce termini liceul o sa iti dea un post asigurat si e un salariu de aproximativ 30 mil./luna, deci...cei care sunt interesati de liceul militar au medii foarte mari 8-9 +.