| IoanaAnghel24 a întrebat:

Imi puteti spune ce face mai exact un regizor? Dar un producator de film?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Producatorul plateste banii si da ideile generale (daca vrea sa se implice), urmareste cheltuielile sa nu depaseasca bugetul propus si-i sprijina pe regizor, scenarist, alege locatiile de filmare, etc. Este un administrator al propriilor bani.
Regizorul da viata scenariului creat de scenarist, are rolul principal in partea artistica a filmului, urmareste creea rea scenariului, interpretarea, efectele speciale, sunet, etc. El este inima filmului.

2 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Tu ce crezi ca face?

| ClaudiuTicu a răspuns:

Cauta în dex ce înseamnă...