| Ioana1703 a întrebat:

Lucrez in contabilitate de ceva timp dar am facut facultate in alt domeniu. As dori sa stiu daca m-ar ajuta cu ceva daca as face un master in domeniul contabilitatii?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti face un masterat, intr-un domeniu in care nu ai facut facultatea.

| motorsportskr a răspuns:

Dacă pe viitor vrei sa fii contabil expert îți trebuie facultate de specialitate, în rest nu. Master-ul e pentru a-ți îmbogăți cunoștințele în domeniul în care ai licență sau unul apropiat. Depinde și cum consideri tu, e o sacoșă de bani și timp investiți, daca nu stii la ce te ajuta, n-are rost.