| Mariadolores a întrebat:

Buna m-ar interesa despre facultatea de Matematica - Informatica. Nu am reusit sa gasesc informatii pe internet (nu stiu de ce, poate nu stiu eu sa caut ). Cati ani se fac? E recomandat sa fac si masterul? Din ce dau admitere? Si cum trebuie sa ma pregatesc la informatica, ce sa invat? Ce limbaje de programare sau...?

1 răspuns:
| Ruxandra15 a răspuns:

Se fac 3 ani iar masterul 2. Daca vrei sa pleci in strainatate este recomandat sa faci acolo. Da, este mai bine sa ai master deoarece gandeste-te ca te angajezi si se fac disponibilizari. Daca nu ai master tu pleci deoarece colegul are studii peste tine,(este specializat in acel domeniu). Pentru a afla materia eu zic sa cauti numele facultatii dai un telefon si spui ca vrei sa dai examen si te intereseaza materia