| isabelle013 a întrebat:

Buna! Ma gandeam sa dau la academia de politie, dar am citit ca daca ai semne pe corp care nu sunt acoperite de uniforma nu poti intra. Eu am niste cicatrici pe mana, m-am taiat in gresie cand eram mai mica (pe la 12 ani) iar am una pe manancare chiar se vede putin cam tare. Lunginea ei este 3 sferturi dintr-un deget mare (apeoximativ). Ma gandeam daca nu vorbesc despre asta si nu atrag atentia asupra sa pot intra la academie si daca ma dau cu putin fond de ten ca sa nu iasa prea tare in evidenta.
Urmatoarea intrebare este daca intru la academie o sa mai fie o problema cu asta daca o sa se vada?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un raspuns sigur la ce intrebi il poate da doar comisia medicala.
Daca aceasta te accepta nu o sa mai ai probleme pe viitor.

| isabelle013 explică (pentru Ioandelasal):

Deci mai pe scurt daca iau toate probele si intru la academie, pe viitor acest lucru nu o sa ma afecteze

| Ioandelasal a răspuns (pentru isabelle013):

Nu o sa te afecteze, ti-am spus clar aceasta in primul raspuns.