| Silvia1234 a întrebat:

.Ma pot inscrie la o academie militara daca nu am facut liceul militar?

Răspuns Câştigător
| Simplu876 a răspuns:

Buna.Eu nu am fost la liceu militar, am la unul civil.In schimb, mi-am dorit foarte mult o astfel de cariera, asa ca m-am dus la Academia FortelorTerestre.Am intrat, dar am stat km o saptamana si m-am retras.Nu e viata. Te trateaza ca pe un vierme pana sa ajungi u la un grad mai mare(si asta ia tp), si oricum, mereu o sa fie cineva cu un grad mai mare ca al tau. Dar iti mai sugerez sa te obisnuiesti cu trezitul la 5, 5 jumate, sectoare, mancatul in 10 min, inviorari matinale, cursuri, iar antrenamente. E intr-adevar foarte greu pentru o fata.Si nu te va acepta daca nu ai facut si liceul miliatar funda?

| Silvia1234 explică (pentru Simplu876):

Ok multumesc...

| Silvia1234 explică (pentru Simplu876):

Si nu stiu de ce dar nu merge sa iti dau funda

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti inscrie, daca reusesti la examenul medical si cel de admitere.

| Silvia1234 explică (pentru Ioandelasal):

Bun ...eu vreau sa ma inscriu la academia fortelor aeriene si de asta intrebam... oricum mai am pana termin liceul dar sa fiu sigura

| andrei1237 a răspuns:

Da,te poti inscrie.

| AlexAleex a răspuns:

Da,te poti inscrie.