| lovegirl15 a întrebat:

Buna membri TPU.Am si eu o intrebare pentru voi.Sunt clasa a-8-a si dupa cum stiti, anul acesta voi da examene la romana si mate. Dar nu cu examenele am eu cu nelamuriri. Vreau sa intru la profil uman, mai precis filologie.Sa spunem ca eu ajung la un liceu in care am intrat cu media 8.75.In decursul anului, m-as putea transfera de la acest liceu, care sa spunem ca e un liceu bun(nu cel mai bun), avand in vedere ca s-a intrat cu 9, la acelasi profil, dar la cel mai bun liceu din oras(unde se intru cu aproximativ 9.50)? Ca sa faci un asemenea transfer, iti trebuie relatii sau sa dai spaga la cineva, sau se poate face fara nici un fel de probleme? Dau FUNDOI.

Răspuns Câştigător
| justme4yours a răspuns:

Si eu sunt tot a opta si sunt in aceeasi situatie. uite care este problema daca nu reusesti din prima la cel mai bun din oras la care iti trebuie mediie asa mare.sa zicem ca intri la acela mai putin bun ei bine pe primul semestru din clasa a noua treage tare si invata si daca ai medie mare cam 9.50 te primeste la cel mai bun numai ca problema este de director daca va vrea sa te transfere da problema de spaga sau din astea nu se pune oh go on

1 răspuns:
| AlexCucuCg a răspuns:

Nu te lua dupa medie. media de intrare de ia de la an la an de exemplu la mine la liceu anul trecut sa intrat cu 8.94 (economic) daca clasa are nr maxim de elevi 25 cel deal 25 a avut media 8.94. iar anul accesta findca nu au fost multi doritori au fost 24 si sa intrat cu 6.19. deci daca mai sunt locuri poti intra linistit