| anonim_4396 a întrebat:

Merge sa dau la liceu pe profilul filologie si dupa mai departe la facultatea de arte plastice, sectiunea grafica? Deoarece sunt foarte talentată la desen si imi place foarte mult, si nu am posibilitatea de a merge la un liceu de arte. Voi ce credeti, e bine si asa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa dai admiterea la orice facultate, indiferent ce profil de liceu ai absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Totusi, daca vrei sa urmezi o facultate de arte plastice, este bine sa urmezi la un liceu de arte, care are profil de arte plastice.

1 răspuns:
| Karol1877 a răspuns:

Poti! Dar o sa-ti fie mai greu putin la desen si la grafica. Mai bun este un profil de arte plastice, desi nu iti trebuie multi bani unde la filologie o sa tot cumperi carti, acolo inveti sa desenezi si o sa-ti cada bine pe viitor daca vrei sa profesezi in acest domeniu.