| Nati16 a întrebat:

Salut!
Referitor la armata, sunt soldat gradat profesionist, pe post de politie militara, vreau sa urc in grad si sa-mi incep o facultate. Ce facultate m-ar avantaja cel mai mult?

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Facultatea de drept.

| Lupică27 a răspuns:

Niciuna, ca sa urci in grad trebuie sa dai probe la subofiteri sau ofiteri.
Momentan vei urca in grad pana la caporal grad 3.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Lupică27):

Cap.cl.1
Ca sa avansezi la sof sau of îți trebuie postliceala pentru sof și facultate pentru of! Astea sunt minimul sa accezi mai sus! plus ani în sistem dacă ești activ!

| Felissa13Eden a răspuns:

Am un prieten pe care l-a ajutat facultatea de sport happy

| Ciprian09 a răspuns:

Orice postliceala sau facultate, diploma sa fie de nivel 5.sau aștepți 3 ani pentru fruntaș sau 6 pentru caporal! Salutari