| Diaaaana a întrebat:

Mi-as dori sa fac scoala de aviatie civila pentru a deveni stewardesa dar nu cunosc pe nimeni in aviatie si nu stiu cum e cu locurile de munca,daca iti gasesti greu un post, etc. Daca stie cineva ceva concret va rog spuneti-mi.!

Răspuns Câştigător
| Heng a răspuns:

Salut.
Pentru piloti e foarte greu cu job-urile si foarte multi bani investiti. Pentru stewardese, e mai usor cu job-urile.In Romania vin foarte multe companii din strainatate care cauta insotitori de bord. Exista mai multe scoli unde poti sa obtii brevet pentru insotitor de bord. La SsAvC(Scoala superioara de Aviatie Civila) nu stiu daca mai sunt locuri pe bursa, dar in tara mai exista si alte scoli(Regional Air Services-Tuzla, Fly-Level-Aerodrom Strejnic, Carpatair Flight Training-Timisoara)
Pe net gasesti tot ce vrei.
Succes.