| Ornato a întrebat:

Buna! Poate sa imi spuna si mie careva ce joburi iti pot aduce un venit lunar de 1000 euro in Romania?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inginer constructor
Inginer mecanic
Varietatea de joburi din finanțe
Primar
Programator
Medic
Avocat
Arhitect
Profesor universitar
Instalator
Faianțar
Electrician
Notar
Șofer de tir
Marinar
Bucatar
Digital marketer
Macaragiu
Inginer în telecomunicații
Sef de magazin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna aici
https://www.olx.ro/d/locuri-de-munca/q-sofer-tir/

discutam cand termini de sunat, da?

| sierra1 a răspuns:

Orice dacă ești realmente competitiv!

| RxTx a răspuns:

Eu iti ofer sigur si garantat 1000 euro!:
Fă o listă cu ce știi să faci pentru banii aceștia
Convingemă că meriți să ii investesc in planul tău!
Doverdește-mi că știi să faci ceva cu mintea și mâinile tale care să merite acești bani,
Asta e intrebarea Ce stii să faci
uite eu pun 1000 euro banul jos pe masă

Explică-mi clar cum facem?
Eu ca si investitor trebuie să știu sigur că prin ceea ce faci tu o să mă tragă inima si luna viitoare să îti dau incă 1000 euro fără ca eu să consider că am ieșit in pierdere!?

De exemplu știu să fac felicitări origami, stiu să construiesc x lucru care se caută
Oferă-mi 1000 euro salariu investeste in ceea ce stiu eu să fac
de exemplu știu să fabric site-uri
stiu să fac mături
știu să fac perii
știu să fac rulmenți stiu să ciocăn din ușă in ușa si să conving oamenii să facă contracte la Astral si astralul oferă 40 euro pentru fiecare nou abonat așa că noi o să câstigăm x lei
vin-o cu un plan de afaceri clar concret real palpabil

de exemplu
Am nevoie de un salariu de 1000 euro si o rulotă știu să fac mâncare tailandeză îmi asum răspunderea că voi fabrica acestă mâncare voi sta in parc la concerte si festivaluri o să o vând si că o să vin la muncă o lună de zile
Ca si investitie initiala am nevoie de un Food Track, o mașină de făcut gogoși inseluși cu trei capete, un cazan de vin fiert, o plită pentru clătite, o fripteoză pentru cartofi. o plită rece pentru inghețată tainladeză, un ceaon gigantic cu butelie cu gaze.

Sau stiu să iau proiectul de la arhitecți și să fac o grafică atât de realistă în cât oamenii dinainte de a construi o clădire pot vedea si se pot plimba prin clădirea respectivă virtual dinainte să o construiască

sau stiu să fac magazine on-line virtuale cu hainele reale concrete papabile care se afla real in stocul din magazinul real pe car ele pot intoarce virtual pe toate partile le pot suci in orice unghi si pot vedea toate produsele de imbracaminte ceasurile reale fotografiate din orice pozitie le poate roti si poate vedea defectiunile uzura reala de la poze reale ale produselor reale care se afla real in stoc in magazinul amanet-ul consignatia respectivă.

Stiu să fac flaiere plianete si cărți de vizită uitați aici monstre de produse de prezentare pentru afacerea dvs pe care le-am facut de exemplu ca să vedeți nivelul meu de măiestrie Oferițimi 1000 euro salariu si eu jur că o să o iau 8 ore pe zi din firmă in firmă și voi ciocăni din ușa în ușă în blocuri de birouri să le prezint faptul că eu personal pot să mă ocup de tot ceea ce ține de papetărie prezentare cărți de vizită obiecte promoționale biciclete puse prin oraș colantate cu reclama lor mape de prezentare agende...voi sta x ore pe zi la usa la oficiul clienților si voi face si striptise dacă va fi nevoie ca sa agăț un client care tocmai si-a făcut firmă sau pfa ca să ii facem noi cărți de vizită să ii colantăm noi afacerea să ii facem site.

Sau mă pricep să construiesc uscătoare de cereale sau roboti sau utilaje echipamente aici va pot prezenta câteva gata funcționale care inlocuiesc munca omului in grădină
si pe care le-am făcut doar din piese componete luate de la dezmembrări auto
Dacă îmi dați 1000 euro salariu / lună pot construi 10 asemenea utilaje
dar dacă imi dati si 4 oameni care să mă ajute cu sudatul...
o sa pot costrui si mai multe

Sau uite pot sa fac aceste prăjituri minunate
As dori 1 cuptor electric autorizatii borocratie hartogaraie aprobari avize
si pot sa fac acest produs pe care jur că voi investi in primele 4 luni 12 ore / zi fara concediu să merg pe la Metro Carefoor Kaufland să prezint produsul si să le propun să vândă de la noi
pentru asta am nevoie de 4 femei care să nu știe carte pentu ca să nu aibă mari pretenții asta nu e problemă că sunt destul de mulți analfabeți funcționali in tara acesta
Am nevoie și de o masina la mana 20 a sa duc cutiile să le livrez personal la toate Kauflanduri-le din toată România
Vreau să îmi oferiți si 25% din acțiunile acestei afaceri pe care eu am conceput-o ca să vină ca si recompensă pentru faptul că eu voi face și pe șoferul să duc marfa la toate cofetăriile si magazinele din toata românia care dau comandă de acest produs.
Mă voi implica trup si suflet zi si noapte in afacerea acesta.
Iar dacă ea va merge bine voi primi mai multe mii de euro.

Sau stiu să fac hăinuțe pentru copii uitati aici hăinuțe demo făcute de mâna mea
mai fac si hăinuțe pentru păpuși
mai execut la comandă imbrăcăminte de la 1 zi până la 1 an pentru ocazii speciale
Am făcut am reusit să vând imi place ceea ce fac
Dar dacă aș avea mai multi bani de investit in materiale scumpe si siguranta zilei de mâine adică acestă mie de euro oferită de Dvs atunci eu voi putea creea si o să putem câștiga cu siguranță împreună mai multe mii de euro / lună

EU AM 1000 EURO DE INVESTIT

Important este să vii cu un plan de afaceri in care sa îmi arați că eu nu voi da la gunoi acesti bani!

Ci ei vor genera sigur mia de euro si de luna următoare
înțeleg că la început poate o fi nevoie de un birou scule bormașină picamăr sau mașină de cusut sau un aparat foarte profesionist de fotografiat si de plătit ceva publicitate la ceea ce faci tu cu mâna ta

dar imi doresc ca după prima lună să nu mai investesc bani ci afacerea pentru care ti-am dat salariu + bani pentru materiale pentru prima lună să meargă ca să îți aducă următoarea mie de euro fără să mai fiu eu nevoit să bag mâna în buzunarul meu ci acea următoare mie de euro să fie de fapt profitul adus prin creeația abilitătile cunoștințele si imaginația ta transformate in produse vandabile profitabile atât pentru tine cât și pentru mine!

| haileewatson a răspuns:

1000 de euro nu este o suma extrem de mare in ziua de azi. Sunt multe job-uri care iti ofera asta, ce industrii si domenii te intereseaza? Daca ai experienta, poti incerca IT, Marketing, Vanzari, Consultanta, etc sunt mii de exemple.

| gabriel2004o a răspuns:

Ai uitat sa precizezi și ce studii vrei pentru 1000€
Ca asa,și doctor, inginer, ofițer, programator, o grămadă de chestii
Dar dacă ești genul care abia are 12 clase
Cam șofer de tir, soldat...și cam atât
Nu sunt multe la salariul asta doar pentru 12 clase chiar și cu bacul ca mna, România

| JohnyBravo28 a răspuns:

Sunt câteva joburi plătite astfel: dacă vrei ca mia de euro sa îți rămână ție in mână, orientează -te spre domeniile:
- IT -programare
- medicină generală
- domeniul farma
- inginerie geologică
- arhitectură
- specialist în amenajări interioare
- judecător
- procuror
- parlamentar
- specialist cu înalte studii de cibernetica și protecția informațiilor
- inspector / manager la OPC
Acestea-s doar răspunsurile pe care le știu eu, dar poate mai sunt și altele
Sper că te-am ajutat