| jessyca a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare:am terminat profesionala de 10 clase si n-am mai continuat iar acum as vrea sa dau la liceu ca sa ajung la medicina.cum as putea face asta? va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauta in orasul tau liceu care sa aiba cursuri de seral, inscrie-te in clasa a XI-a (va trebui sa dai nsite diferente) si apoi continua in mod normal studiile: admitere la facultatea de medicina si apoi 6 ani de facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolvenţii anului de completare, cu certificat de absolvire şi cu certificat de calificare profesională, nivel 2, pot continua studiile, la cerere, în ciclul superior al liceului;
absolvenţii anului de completare, cu certificat de absolvire şi cu certificat de calificare profesională, nivel 2, pot continua studiile, la cerere, în ciclul superior al liceului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:QXAamygK4tAJ:...clnk&gl=ro