| DrAgOsH18 a întrebat:

eu acum sunt la o scoala profesionala am terminat 11 clase de profesionala as vrea sa ma transfer la un liceu din localitate dar este la zii si eu in clasa a 8-a nu am luat examenul de capacitate as putea sa ma transfer va rog frumos mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| smaranditza a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se poate; dar nu strica sa faci o intrebare la secretariatul scolii sau la inspectoratul scolar; poate ca s-o mai fi schimbat cate ceva in ultimul timp; nu ma pot lauda ca as fi chiar la zi cu noutatile. Daca nu poti la zi, inscrie-te macar la seral sau la fara frecventa, nu renunta la liceu; e perfect ca ai ambitia de a-l termina. Bravo!
Succes mult!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Legal nu poti urma liceul daca la vremea aceea nu ai luat capacitatea. Poate se mai organizeaza o sesiune de lichidare.Intereseaza-te la Inspectoratul Scolar.

| ionutk9 a răspuns:

Se poate dar la liceu privat trebuie sa platesti 10 milioane pe an am trecut prin aceeasi experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti.Trebuia sa dai tezele unice cu elevii de a 8-a si cu notele obtinute puteai merge la zi, daca te incadrai.Continua ce ai inceput( RPC ) ia-ti bac-ul peste 2 ani si gata.

| loredanna a răspuns:

Esti la profesionala desi nu ai luat exm de capacitate?