| AndreeaV1983 a întrebat:

Buna seara...As dori sa stiu daca la angajare trebuie sa prezinti ultima diploma de studii? Întreb deoarece în momentul cand m-am angajat eu am prezentat diploma de licenta iar doamna de acolo mi-a spus ca nu o intereseaza cate facultati am, ca ea vrea sa-i aduc diploma de bacalaureat!

Va multumesc!

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In principiu, trebuie prezentata ultima diploma, sau cea care ti se solicita.
Cel mai probabil, postul nu necesita facultate, astfel ca au nevoie de diploma de BAC.
Un raspuns mai profesionist ar fi fost:
Nu o intereseaza cate facultati ai, daca treci proba pentru job, respectiv perioada de proba.

| ReddY25 a răspuns:

Ciudați

| StoicAnalysis a răspuns:

Inseamna ca nu vrea sa te plateasca mai mult. De obicei oamenii care au studii superioare sunt platiti mai mult.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Tu doar da-i diploma de BAC si vezi daca te atrage salariul. Daca nu iti convine, pleci.