| sfdasfasd a întrebat:

Buna seara ca Asistent medical: generalist nu se cere bacalaureat, imi poate recomanda cineva o postliceala, nu conteaza din ce judet.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici una care sa nu ceara bacalaureat. La Scoala Postliceala Fundeni poti sa te inscrii fara bacalaureat, dar angajandu-te ca il promovezi in maxim 3 ani. daca nu, ei nu iti dau nici o adeverinta de studii macar, practic nu vei avea nici o dovada ca ai facut scoala. Si nici nu te poti angaja, legea europeana prevede clar ca asistentul medical generalist trebuie sa aiba bacalaureat

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se cere BAC-ul la inscrierea intr-o postliceala, chiar si la cea santitara de asistent medical.

| Crackman a răspuns:

Avem posliceala de asistente / cadre medicale in Constanta.

| missfatadelatara a răspuns:

Mămică, găsești la postlicele aproape de casă garantat.

Caută în împrejurimi că nu e niciuna mai presus decât alta. Ești oarecum diferit dacă înveți de 9-10, în rest chiar și dacă nu știi mai nimic, treci.

Nu e nevoie sa cauți una în capătul celălalt al țării ca știu eu vreo 4 din județe diferite care merg pe același principiu: banul înainte de toate.