| Aless667 a întrebat:

Bună seara! Știți cumva dacă se pot face derogări pentru admiterea la academia de poliție?
Mulțumesc anticipat! happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ministrul afacerilor interne poate aproba o derogare de inaltime, pentru cei care nu au inaltime prevazuta de norme, dar numai pentru o diferenta mica. La altceva nu se aproba derogari.

| Aless667 explică (pentru Ioandelasal):

Cam cât crezi că ar permite? 2-3 cm ar merge?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aless667):

N-am de unde sti daca si ce inaltime ar aproba. Poti incerca, n-ai nimic de pierdut, doar de castigat daca se aproba.

| Aless667 explică (pentru Ioandelasal):

Rămâne sa sper ca vor deveni mai... îngăduitori și ca nu ma voi trezi în pragul examenului ca nu voi putea participa din cauza înălțimii happy