| killerkiss a întrebat:

Buna happy Sunt Clasa a 10 a la un liceu teoretic, la profilul filologic (uman) la sectia germana. Stiu atat germana cat si engleza! As vrea sa merg la facultate la Cambridge. Singurul lucru e ca nu stiu cum! adica notele mele sunt mari, media la engleza e 10 pe linie, dar nu stiu ce examene trebuie date, la ce departamente as putea sa merg. Adica nu inteleg nimic ce tine de facultate. big grin Va rog sa imi explicati cum as putea sa fac in asa fel sa pot intra la Cambridge!

Va multumesc! big grin

1 răspuns:
| tp a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai atestat de limba engleza Cambridge sau altele nu stiu sigur denumirea. Uite un link care poate te ajuta: http://www.ucas.com/