| Liviu_Tomescu_1993 a întrebat:

Buna,sunt clasa a 8a si nu prea stiu ce profil sa aleg pentru ca dupa terminarea liceului sa am o meserie profitabila. Multumesc anticipat :*

4 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci mate-info, apoi facultatea de informatica / calculatoare. In zona mea (Iasi), aceasta meserie e cea mai cautata si bine platita, dar bineinteles ca cel mai mult depinde de ce iti place tie sa faci.

| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie in primul rand sa iti placa ceea ce vrei sa faci de acum inainte, e viata ta si trebuie sa iti faci meseria cu drag nu cu urahappy
Du-te pe un profil de Electro-mecanic, e o meserie foarte banoasa si castigi foarte bine.

| TheRealDaniel a răspuns:

Trebuie sa te gandesti la ce anume vrei tu sa urmezi dupa terminarea liceului/facultii si mergi pe profilul care iti place

| CDenis1997 a răspuns:

Poti sa mergi pe Filologie(Uman), si sa faci facultatea de drept sa iesi avocat, judecator, notar!