| dyanna_8752 a întrebat:

sunt clasa a XI-a la profil stiinte ale naturii, am avut azi o discutie cu diriga si ne-a zis ca ar fi cazul sa ne gandim bine inca de pe acum la ce facultate sa mergem, dar eu habar nu am, o optiune ar fi medicina (insa sunt cam sensibila) alte pareri? voi la ce facultati sunteti sau vreti sa mergeti? happy

2 răspunsuri:
| Annaa a răspuns:

Eu vreau la medicina.O alta optiune ar fi Facultatea de Farmacie.

| DeeDee a răspuns:

Cum adica esti cam sensibila? Lesini cand vezi sange? Sau te sperie gandul ca o sa faceti anatomia pe cadavre?
Pentru ca, sa-ti spun drept, mama e doctor de laborator si nu suporta sa vada rani mari, eu nu suport voma dar sunt in anul 4, si mai sunt si altiilaughing
Chestia cu cadavrele poate sa sune nasol acum, dar sa stii ca ele sunt tratate un an de zile in formol si cand ajung pe masa arata deja ca niste mumii. A fost mai greu sa ne obisnuim cu mirosul intepator de formol. Dupa 3 lucrari practice, unii deja puteau manca langa ele. Pe bune.