| doardaria a întrebat:

Buna TPU..sunt in clasa a 12 a pe profilul stiinte ale naturii si inca nu stiu la ce facultate sa dau. vreau niste pareri(fara farmacie si medicina va rog big grin) merci. :*

3 răspunsuri:
| Alecsandra95 a răspuns:

Nu cred ca conteaza asa mult profilul la care esti. Poti sa mergi oriunde. happy
Drept, Stiinte politice, Informatica... la ce ai tu mai multe aptitudini si ce iti place sa faci pe viitor.
Succes!

| KaRioKa a răspuns:

Fac. De litere de limbi straine,psihologie,stiinte sociale, a.s.e, u.m.c, arhitectura, arte

| thesleepwalker a răspuns:

Fiind la stiinte si gandindu-ma ca te pasioneaza biologia sau chimia, poti merge linistit la facultatea de biologie sau la cea de chimie. Din ambele poti iesi profesor sau cercetator; de la chimie poti alege latura cosmeticelor/detergentilor (poti sa faci parfumuri, creme, detergenti - cu un mic capital putand sa iti faci propria marca), iar de la biologie poti lucra in laboratoare la diferite institutii (penitenciare, spitale, clinici private)