| IulianLiviu96 a întrebat:

Sunt elev in clasa a X-a, profil Stiinte ale naturii. Imi place fizica, chimia, matematica ( mai putin) si ma descurc destul de bine la aceste obiecte. Ce facultate si cu ce job de viitor mi-ati sugera? Fundabig grin

2 răspunsuri:
| Kodokuna a răspuns:

Daca iti plac fizica si chimia, dar si biologia, poti alege sa urmezi medicina, in care cele trei se imbina. Ai putea face chimie, daca esti foarte bun. Dar in general profilul tau te pregateste pentru medicina si domenii inrudite, deci daca ai inclinatie spre asta cred ca e varianta cea mai buna.

| beautifulpeople a răspuns:

Daca ti-ar placea si biologia te-ai putea face medic sau daca nu poti sa te faci profesor de fizica, chimie.