| stweety10 a întrebat:

sunt in clasa a 11a si dupa ce termin liceul as vrea sa dau la Facultatea de Medicina. As vrea sa stiu ce materii se fac, si din ce voi da admiterea(la fara plata), am inteles ca din biologie de clasa a 11a, fizica si chimie de clasa a 9a. Asa este?

Răspuns Câştigător
| andreea_8479 a răspuns:

Eu am terminat liceul anul acesta si peste 2 saptamani dau la medicina dentara, carol davila, bucuresti
am colegi care merg la medicina generala, se da admiterea la biologie obligatoriu si alegere chimie sau fizica
la biologie va fi tot manualul de clasa a 11a cu exceptia catorva lectii, la chimie se vor da cateva capitole din clasa a11 a si cateva din clasa a 10 a, la fizica vei da din clasa 9, 10, 11 insa cateva capitole din fiecare

vei avea la testul de admitere 60 intrebari biologie si 40 proba la alegere
pe parcursul anului scolar se vor da simulari la universitate
uite site ul de ude poti afla mai multe si vei fi la curent cu tot ce se intampla
http://www.univermed-cdgm.ro/? pid=1861

cine stie, poate peste 1 anisor 2 ne intanlim la facultate

mult succes!

1 răspuns:
| deea40 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun dareu din cate am auzit ca in primul an de facultate trebuie sa alegi dintre biologie si chimie.
apoi in al doilea an faci si chimie si biologie. primul an faci anatomie dar al doie banuiesc ca la fel
sper ca te-am ajutat... fundita?