| JammyBrooks a întrebat:

as vrea sa intru la un liceu de biologie/chimie...si apoi la facultatea de medicina(veterinara), cu ce medie ar trebui sa termin clasa a8-a si liceul sa pot intra la medicina?

2 răspunsuri:
| tunary a răspuns:

Mediile nu sunt importante, important e ceea ce sti tu.De preferat ar fi sa cunosti CHIMIE, BIOLOGIE foarte bine.Mediile din clasa a 8-a nu conteaza, te-as sfatui sa mergi la mate-info, deoarece e un profil mai bun, iar chimia pe care o faci la mate(aici sunt si eu) este aceeasi pe care o faci la chimie-biologie.Esti pe a 8-a si crede-ma ca o sa-ti mai schimbi parerea despre facultate.De la mate-info poti sa mergi peste tot.Dar de la chimie nu.Si ca sa inchei, daca profesorul te vede interesat te ia de la alte ore ca sa te ajute. Sper ca ti-am fost de folos.Bafta!

| bibiu15 a răspuns (pentru tunary):

Nu conteaza ce profil ai facut in liceu... poti sa faci biologie-chimie si sa te duci la marketing