| BaronVonBavaria a întrebat:

Buna
Sunt in clasa a XI-a si inca nu m-am hotarat unde sa merg mai departe in ce domeniu.
As dori o cariera in care sa calatoresc mult si sa interactionez cu oameni pentru ca sunt o fire sociabila.
Nu as vrea o cariera in care trebuie sa stai la birou si sa calculezi pentru ca nu-mi place matematica si sa nu fie legata de politica.
Stie cine vreo profesie in care sa calatoresti si sa socializezi?

Răspuns Câştigător
| iony_2997 a răspuns:

Daca sti limbi straine/geografie/istorie poti sa te faci ghid turistic avantajul tau estetime oute plimbi prin locuri frumoase
-si daca zici ca esti o fire sociabila este si mai bine ca interactionezi si te intelegi bine cu turistii asta cred eu

2 răspunsuri:
| aиdяaaa●• a răspuns:

Ce zici de stewardesa?smugAltceva nu stiu nici eu ca ti-as spunestraight face

| djproradio a răspuns:

Turism zic eu