| Mst_Beni_1998 a întrebat:

Buna!
Sunt intr-o mare dilemă. Sunt clasa a 11-a la liceu, intr-o clasa de filologie. Problema mea este ca nu stiu la ce facultate sa ma duc... aș prefera una de profil. Dacă puteți să mă ajutați cu niste sfaturi vă raman recunoscator.
P.S. Aș vrea o meserie cautata su destul de bine platita.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde acum.
Mai ai timp până în a 12-a. Tu axează-te pe bacalaureat.
Eu zic să alegi ce îți dictează inima ce ți-ar place ție.

| Dugalle a răspuns:

Cam greu la uman sa gasesti asa ceva. Defineste bine platita si cautata.

Clasic, ce poti face cu umanul : profesor, sociolog, psiholog, filosof, avocat, judecator, magistrat, ghid muzee, agent turism, ceva ce se axeaza pe geografie, istorie, economist, din astea.

Cel mai bine, esti clasa a 11 a, cauta un consilier de cariera, ala o sa iti faca bine. Intrebi la liceu pe diriginte, director, secretariat, din astea.