| lubujinx a întrebat:

Salut! Sunt in clasa a 10-a si sunt pe profil uman (filologie), si sincer chiar nu am idee ce o sa fac dupa liceu, dar ca oricine altcineva imi doresc sa am o meserie bine platita. Imi poate oferi cineva vreo sugestie?

1 răspuns:
| 6Radu5 a răspuns:

Salut,poti sa te faci traducator daca stii engleza sau o limba straina, se plateste bine in alte tari, in Romania nu prea stiu.Merge sa lucri si la un call center la o firma mare daca iti place sa vorbesti cu oamenii si nu esti introvert sau la o firma de team building.Alte idei nu am deoarece nu stiu la ce esti bun si ce iti place sa faci. Poate imi zici ce-ti place si de ce esti atras ca sa-ti raspund mai concret.