| Deasonyka a întrebat:

a-si vrea sa-mi deschid o cariera in muzica, in principiu nu sunt cine stie ce mare artist iar atunci cand cant trebuie sa recunosc ca falsez prea mult. Ulterior m-am apucat de canto fac de vreo 2 ani dar tot nu am voce calulea i-mi ies scapari foarte dese si i-mi pierd vocea.Am zis ca daca a-si face o operatie la corzile vocale credeti ca m-ar ajuta? Adica nu stiu ma uit la Sexy Braileanca nu are voce si totusi fetita tunata suna placuta urechii)Eu a-si vrea sa ma lansez dar datorita vocii mele oribile nu cred ca pot ajunge prea departe.Va rog din suflet dati-mi niste sfaturi cum i-mi pot schimba vocea, pana nu e prea tarziu si apelez la operatie.

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Operatie la corzile vocale? Nici nu stiam ca exista un procedeu artificial de inbunatatire a vocii.

Revin. Dupa parerea mea vocea se face cu experienta. Unii se nasc cu ea altii o dobandesc prin experienta! Daca dupa doi ani nu vezi vreo evolutie atunci poate ai gresit stilul. Sunt mii de genuri de muzica poate ce faci tu nu te caracterizeaza! Daca canti dance incerca jazz sau hip hop. Bafta!

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Lasa visele astea de copii mici si invata sa scrii. se scrie as vrea nu a-si vreastraight face

| corolav a răspuns:

Dragă Deasonyka, dacă eşti conştientă că falsezi, înseamnă că nu ai nici voce şi nici ureche muzicală. Acestea sînt nişte haruri native care nu se pot căpăta cu timpul. ESTE IMPOSIBIL. Caută altceva! Nu te lăsa păcălită de nişte indivizi care ar putea să te îmbete cu vorbe goale. Vor dori doar să te mulgă de parale sau, dacă nu, chiar şi mai rău, să profite şi fizic de tine.

| xLoveYou a răspuns:

Daca vrei neaparat sa deschizi o cariera in muzica, si daca zici tu ca tot nu ai voce, desi faci de 2 ani canto, poti incerca cu un instrument. De exemplu orga [pianul] sau chitara. Poti strange bani sau iti poti ruga parintii sa iti ia o camera de filmat, si te poti duce inapoi la canto, sa te filmezi si sa publici pe youtube. Acolo toti devin vedete crede-ma :]]. Mai poti participa la emisiuni precum "Vocea Romaniei" sau "Romanii au Talent" sau chiar "X Factor". Succes love struck. Funtita? puppy dog eyes

| SeRRgYu a răspuns:

Cu ce program falsifici corzile vocale?