| anonimyus a întrebat:

Am intrat pe situl facultati SIM din Iasi( http://www.tuiasi.ro/facultati/sim/ ) si am observat ca locurile la buget la domeniul ingineria materialelor, au fost admisi 114 candidati din 117. Ultima medie fiind 6.01. Eu cu media mea 6.71 am sanse sa intru la buget? Sau cum e regulamentul, pot intra peste cei cu media mai mica ca a mea?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Daca te referi la faptul ca tu te inscri la sesiunea din toamna, unde mai sunt 3 locuri libere, atunci daca nu exista 3 persoane care sa opteze pentru ce vrei tu cu media mai mare ca tine poti intra la buget, dar daca exista atunci vei intra la taxa.
Nu poti intra peste cei cu media mai mica pentru ca aceeia sunt deja admisi din prima sesiune de inscrieri, tu acum concurand pe locurile ramase libere nu pentru cele scoase initial la concurs.