| Ema199707 a întrebat:

Buna TPU! Am o problema la care va rog sa ma ajutati, am trimis poza cu buletinul la asa zisi "operator flexibil " si ma tem sa nu fi vreo capcana, oare cum as putea rezolva aceasta problema?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pozitia "operator flexibil" pentru videochat, nu?

Noi chiar nu avem de unde sa stim, daca centrul acela este oficial legal, sau este manipulat de mafie si vor sa-ti ia datele personale pentru fraude.
Ar trebuii sa ai si un Contract legal care sa-l fii semnat intai si apoi sa-ti ceara buletinul.

| Ema199707 explică (pentru Violleta2022):

Exact, oare ar trebui sa merg la politie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ema199707):

Asta nu-i treaba politiei sa-ti caute tie un act trimis online, cine stie cui...
Pana la urma ai contract Legal cu aia care ti-au cerut buletinul?

| Ema199707 explică (pentru Violleta2022):

Nu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ema199707):

Daca nu ai contract cu ei, de ce dumnezeu ti-ai trimis buletinul?
Cum crezi tu ca te poate platii cineva, ilegal?

| Violleta2022 a răspuns:

Ahhh am uitat, asta este plata pentru site-ul ala de videochat sau hotline (excitatie la telefon).
Asemenea site-uri sunt tinute de interlopi si mafia locala sau internationala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce am făcut eu. Am blocat accesul email și telefonic cu ei. Te sfătuiesc la fel.