| χεςρυψχ a întrebat:

Am si eu o intrebare simpla:

Carespecializare a profilului tehnic e mai buna, mai cautata si cam cati bani primesc? si ce facultate pot sa fac?

*Tehnician operator tehnica de calcul.

*Tehnician in automatizari.

*Tehnician electronist

CARE E MAI CAUTAT?

Dau Funda+VOT!

1 răspuns:
| Asherah a răspuns:

Buna,

Toate sunt suficient de cautate incat sa merite, sincera sa fiu.

Legat de salariu, asta nu as putea sa-ti spun, intrucat depinde de locul de munca pe care-l obtii.

Legat de facultate, poti sa faci orice facultate vrei, indiferent de liceu, atat timp cat intri. Este mai usor, intr-adevar, sa intri la Facultatea de Matematica avand pregatirea de la mate-info in spate, dar daca inveti suficient, poti si fara.