| asd1 a întrebat:

anul acesta dau bacu si vreau sa intru la ASE ori la finante ori la contabilitate si informatica de gestiune, intrebarea mea este pe ce baza intrii? am auzit ca se intra cu media de la bac si inca ceva, ce anume?

2 răspunsuri:
| Diaaaana a răspuns:

Cel mai bine e sa suni la secretariat si sa intrebi.Stiu ca pana anul asta se dadea examen(economie si mate) si s-a intrat pe baza notei obtinute dar anul asta parca ziceau ca admiterea e pe baza de dosar dar nu stiu in ce consta acesta.Cel mai sigur e sa suni si sa intrebihappy

| SellyOne a răspuns:

Eu am mai auzit ca s-ar intra si pe baza un portofoliu (plin cu diplome incepand din scoala genereala) pentru ati vedea activitatea din afara scolii si a liceului, adica ce ai mai facut pe langa asta si cu cat mai multe diplome cu atat mai bine. success la bac!