| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Aș dori ca cineva să îmi explice tot ce trebuie să știu despre ASE adică: ce se studiază mai exact la fiecare facultate din cadrul unei academii(sau cel puțin despre cele mai importante), să îmi explicați ce job-uri se pot obține terminând acolo, cât durează licența, masteratul și doctoratul, din ce materii se dă la admitere și să îmi spuneți propria părere (dacă se merită să dau la vreuna dintre facultăți, dacă în general se pot obține locuri de muncă stabile după terminarea studiilor etc. și dacă sunt bine plătite happy ). Mulțumesc pentru răspunsuri.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Materiile in mod sigur le gasesti pe site, la fel si procedura de admitere, durata cursurilor de licenta, master.

Legat de job in principiu tot ce tine de zona economica ca nu ai sa iei specialist pe un domeniu atat de strict incat sa nu poti face altceva.

Locul de munca il obtii pe barba ta, la fel si salariu. Si aici conteaza doar ca te de bun esti, cat de ambitios esti si cat de mult muncesti

| McGregorIrishBeast a răspuns (pentru suntserios):

Mă refeream dacă în general se obțin locuri de muncă bune exact după terminarea licenței. Sau doar un master îți poate garanta un loc bun de muncă? Sau de obicei nici măcar masterul?