| Claudia333 a întrebat:

As vrea ca pe viitor sa urmez cariera de Fizioterapeut insa nu stiu ce facultate se face pentru asta. Ma puteti ajuta? Stiu ca se face Facultatea de Sport insa exista sectie speciala? sau se face la sectia de Kineto dupa care urmez ceva pentru fizioterapie? Multumesc anticipat, Funda!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Facultatea de kinetoterapie sau facultatea de sport si specializare pe kinetoterapie.

| Claudia333 explică (pentru Anonimuserr):

Stii cumva daca dupa care trebuie sa dau masterul in fizioterapie sau licenta ca sa pot fi fizioterapeut?

| Anonimuserr a răspuns (pentru Claudia333):

Doar licenţă trebuie, dar dacă doreşti să aprofundezi să înveţi şi mai mult să te specializezi cum s-ar zice să fi un bun fizioterapeut poţi face şi master.

| Claudia333 explică (pentru Anonimuserr):

Multumesc mult!:*