| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cat se plateste ca sofer de autocar pentru curse internationale (Romania-Grecia) sau doar in tara (Suceava-Bucuresti).

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mai stiu exact ce traseu era, dar un sofer de autocar mi-a zis ceva de genul 400e/cursa internationala. O cursa din aia dura 4-5 zile, deci puteai face cam 4 pe luna, insa cam doua facea... Si scoatea in jur de 800e/luna.
Era angajat la Euro Fratello.

1 răspuns:
| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Pai depinde si ce conditii ai, iarna mai mult. In jur de 1000 lei. Cam asa ceva.