| iFollowRivers a întrebat:

as vrea sa stiu ce trebuie facut pentru a obtine o bursa la o facultate din afara. as vrea sa urmez o facultate de drept, si mentionez ca sunt la un liceu bilingv(roman-englez, sectia uman. daca se poate, as dori raspunsuri clare, si nu presupuneri... cel mai folositor primeste funda! mersi

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Au vazut ce au facut elevii care au vrut acest lucru: au cautat conditii de intrare si au aplicat la facultatea respectiva. Au trimis recomandari din partea profesorilor, hartii cu activitate de voluntariat, premii, cursuri facute. Exista si limita de medie.