| Pixxie00 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cam ce trebuie sa faci ca sa ajungi pe bursa la facultate in anglia (arhitectura sau medicina). Trebuie neaparat sa fii la un liceu bilingv? Sau la un liceu gen sava/lazar sau se poate si din cantemir/basarab/spiru? De asemenea e ok daca urmez stiintele naturii sau ar trebui mate info?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa faci? Sa scrii numele tarilor si al liceelor cu litera mare.

| doctorandus a răspuns:

Nu e obligatoriu sa fi studiat la un liceu bilingv, obligatoriu e sa iei un scor suficient la testul de engleza (de ex. TOEFL sau mai stiu eu ce cere universitatea respectiva).

| SweetChildOAxls a răspuns:

Contactezi un consilier Edmundo si te ajuta el.
Nu exista burse la ei. Doar acel imprumut pe care ti-l acorda statul, dar acopera doar costul scolarizarii. Daca vrei bursa, trebuie sa fii destul e saraca incat sa i se faca statului mila de tine.

| anonimcuA a răspuns:

Eu personal pot sa iti spun decat sa ii contactezi pe cei de la Edmundo (http://www.edmundo.ro/) ei te vor ajuta mai mult ca sigur si crede-ma sunt de incredere