| Monyyyyy a întrebat:

dacă ma înscriu la mai multe specializări la politehnica trebuie sa plătesc de mai multe ori taxa?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va trebui sa platesti taxa de inscriere la admitere pentru fiecare facultate.

| Monyyyyy explică (pentru Ioandelasal):

Dar normal zicea ca nu, ca doar o singura taxa chiar dacă aplic pentru cele 8

| AndraLavi a răspuns (pentru Monyyyyy):

Eu am intrat la Istorie si Stiinte Politice si am achitat 200 lei pentru amandoua specializarile chiar daca e doar o facultate. Depinde. Poate la tine difera. Intereseaza-te cel mai sigur la secretariat sau la caserie.

| Monyyyyy explică (pentru AndraLavi):

Și dacă electric se mai imparte plătesc doar 100 asa-i? Ca e o comisie

| AndraLavi a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pai si la mine la fel a fost o comisie. Dar banii tot aia au fost. Crezi ca daca te inscrii la mai multe ei pierd bani? Poate in orasul tau e diferit, desi nu prea cred.

| Monyyyyy explică (pentru Ioandelasal):

Da la mine zice ca cele 6 e doar comisia 3

| Ioandelasal a răspuns (pentru Monyyyyy):

Daca este asa, de ce ai mai pus intrebarea? Fiecare institutie de invatamant superior poate avea reguli diferite si cel mai bine ei stiu regulile.

| Monyyyyy explică (pentru Ioandelasal):

Când am pus întrebarea nu stiam

| AndraLavi a răspuns:

Da. Se plateste taxa pentru mai multe specializari, chiar daca e o singura facultate.