| anonim_4396 a întrebat:

in 24 iunie am facut vizita medicala si am depus dosarul pentru SGP cu bacul luat 6, 71 punctajul de la care o sa pornesc la probe. A trecut o luna jumatate si inca nu am fost chemat la Breaza sa dau probele deoarece s-a prelungit perioada de selectie pana in 11 octombrie ca ar fi mare concurenta si sunt foarte multi candidati. Fac antrenamente de ceva timp si scot cam 8:10 la rezistenta si cam 1:20 la traseu, plus teste pentru psihologic. Acum nelamurirea mea ar fi, as avea sanse sa fiu repartizat cu timpii pe care ii scot acum la pregatire? Am auzit ca multi raman nerepartizati chiar daca au bacul luat si scot timpii buni la probe, cam cu ce punctaje se intra? Si a dat pana acum cineva anul asta probele sau in anii trecuti la SGP?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

6.71 e o nota foarte mica, poate de-aia nu te cheama.

| ComandoFOS01 a răspuns:

Salut! Și eu sunt cam in aceeași situație. am luat bac-ul cu 7.60 am depus dosarul cam de o luna și tot aștept sa ma sune. Referitor la ce ai spus tu, este posibil sa rămână nerepartizați. dar pentru cei nerepartizați se face o a2a sesiune de repartizare. nu mai trebuie sa dai probele doar îți calculează punctajul și te suna ei. dar pentru cei cu bac-ul luat e cam greu sa fii ne repartizat având aproximativ 7 puncte din start. acum depinde și de punctajul obținut la proba sportiva și psihologic. Și eu am câteva emotii, dar cu 7.60 puncte din start eu zic ca am o pornire bună. La ce specialitate ți-ai depus opțiuni?

| anonim_4396 explică (pentru ComandoFOS01):

In judetul Constanta la Politie Militara si Artilerie si in Bucuresti la intendenta, 3 optiuni am pus, tu ce specializarii ai optat?

| ComandoFOS01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa credeam ca ești către zona mea. Infanterie la Cluj, Dej, Oradea. și poliție militară la Turda