| ILoveU95 a întrebat:

La anul (martie) voi face 18 ani,as vrea sa lucrez la o pensiune/hotel,imi puteti spune cate ore se lucreaza? Depinde de functia in hotel? As vrea sa lucrez ca ospatarita sau camerista, un nr de ore lucratoare imi puteti da va rog? multumesc

1 răspuns:
| gegeoani1 a răspuns:

Normal dupa lege un angajat nu are voie mai mult de 8h/zi decat daca se pune acordul comun si poti face mai multe ore si da depinde de functia ocupata dar in domeniu hotelier de obicei nu este greu asa ca probabil o sa faci fata :d vreau funda