| anonimyus a întrebat:

M-am inscris azi la doua facultati una Textile-Pielarie si Management Industial Iasi si cealalta Stiinte si Ingineria Materialelor. Este un avantaj la a doua facultate, au caminul foarte bun. Daca voi fii admis la ambele, ce imi sugerati sa aleg? Si de ce? Sa specific ca facultatile sunt din Iasi la Asachi.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Eu zic ca ar trebui sa faci o lista (nu neaparat in scris)cu avantajele si dezavantajele fiecareia, sa ceri si sfaturile parintilor si ai prietenilor cei mai buni, aceste persoane cunoscandu-te bine si sa te gandesti care ar fi mai de viitor.Cauta un pic pe net si despre cele doua facultati detalii, poate gasesti pareri ale oamenilor etc.Bafta! happy

4 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

E foarte bine ca faci 2 facultati, si eu m-am inscris la a doua, dar tarziu, dupa ce am terminat prima, vestea buna este ca urmez si un program de master. Daca ai mintea deschisa poti profita de aceasta oportunitate

| mixxjim a răspuns:

Cu textile si pielarie nu prea ai ce face mare lucru in ziua de azi in Romania, cam cate fabrici de textile sau de haine mai exista? Stiu pe cineva care a terminat chestia asta de textile de la Iasi, a facut masterat in strainatate si ia ghici? nu gaseste nimic de lucru pe profil. stiinte si ingineria materialelor este poate mai grea ca facultate dar ai avea ceva mai multe sanse sa-ti gasesti de lucru - cel putin intr-o tara normala in care ar mai exista fabrici care sa produca. Oricum as opta pentru a doua, e mai vast domeniul deci si sanse mai multe, cu textilele e mai greu.

| anonimyus explică (pentru mixxjim):

Multumesc mult pentru raspuns! E un raspuns foarte bun! Deja cred ca m-am hotarat, am sa urmez sim...

| mixxjim a răspuns (pentru anonimyus):

Cu placere, mult succes!